Kategoriler: , Marka:

Abbey Road Reverb Plates

351.13 
36.00 $


  • Her biri kendine özgü karakteri olan dört efsanevi Abbey Road reverb levhalarının hassas modellenmesi
  • Giriş / çıkış amplifikatörlerinin ve levha tabakasının THD karakteristiğini ayarlamak için bir drive kontrolü
  • Analog gürültü ve uğultu miktarını kontrol etme yeteneği
  • Dört adet orijinal bass cut seçeneği
  • Stereo Leak efekti elde edebilmek için stereo girişler arası Crosstalk özelliği

Paylaş:

Abbey Road Studios’ta bulunan ve Beatles, Pink Floyd ve Radiohead’in kayıtlarında kullanılan dört adet efsanevi reverb plate’in üstün teknoloji modellemesi; “Abbey Road Reverb Plates”

1950’lerde piyasaya sürülen plate reverb sistemleri o zamandan beri kaydedilen müziğin vazgeçilmezi olmuştur. 1960’larda ve 1970’lerde Beatles ve Pink Floyd dahil olmak üzere birçok önemli grup tarafından kullanılan, Abbey Road Studios‘un orijinal plate reverb sistemleri ilk olarak 1957’de stüdyoların reverb odalarının sabit yankılanma sürelerinin bütünlüğü için kurulmuştu. Kulağa çok güzel gelen ve altı saniyeye kadar değişken reverb süresine sahip bu levhaları, Abbey Road’un teknik mühendisleri daha da mükemmel hale getirildi. Gürültüyü minimumda tutmak için, EMI’nin Merkez Araştırma Laboratuvarları, A, B ve C levhaları için benzersiz hibrit solid-state sürücülü amplifikatörleri tasarladı. D levhası ise hem sürücü hem de çıkış aşamalarında tamamen valf gücüyle çalıştırıldı, böylece ses; sıcak ve karanlık tonlardan güçlü ve hacimli tonlara kadar her açıdan çok yönlü bir karaktere sahip olabiliyordu.

Bu orijinal levhaların her birinde, stereo reverb efekti, asılan büyük bir metal levhanın köşelerine gergin teller takılarak oluşturulur. Bir dönüştürücü, metal levhaya, plakanın yüzeyine sabitlenmiş iki yüzey mikrofonu tarafından alınan sesi iletir. Reverb süresi dahili bir panel sistemi kullanılarak ayarlanabilir ve bunların tümü büyük ahşap bir kasa içinde bulunur.

Bu tarihi Abbey Road levhaları, yıllar boyunca sayısız seminal pop, rock, klasik müzik ve film kayıtlarında kullanılmış ve her türlü ses tasarımında kullanılmaya devam edilmektedir. Waves, bu çarpıcı ve benzersiz sese sahip ekipmanların modellerini titizlikle yarattı hem sürücü hem de çıkış amperlerinin harmonik bozulmasını ve her bir bireysel levha ve panel davranışlarını ayrı ayrı modelledi ve muhteşem “Abbey Road Reverb Plates” tasarlanmış oldu.  • Her biri kendine özgü karakteri olan dört efsanevi Abbey Road reverb levhalarının hassas modellenmesi
  • Giriş / çıkış amplifikatörlerinin ve levha tabakasının THD karakteristiğini ayarlamak için bir drive kontrolü
  • Analog gürültü ve uğultu miktarını kontrol etme yeteneği
  • Dört adet orijinal bass cut seçeneği
  • Stereo Leak efekti elde edebilmek için stereo girişler arası Crosstalk özelliği

 

Marka

Plugin Adedi

1

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Abbey Road Reverb Plates” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir